Čtyři utkání - čtyři výhry. A vždy skóroval Jakub Říský

11.08.2016 20:37

Trenér Jaroslav Voříšek: Všechny ty výhry jsou povzbudivé, hráči určitě získali sebevědomí.

  
Jakub Říský                    


Kdyby to i v nové sezoně šlo jako v přípravě, byli by fotbalisté Oseku spokojení. Vyhráli totiž všechny čtyři zápasy. Ten poslední v neděli 7. srpna doma nad píseckými dorostenci U19 3:1 (1:0).

Do vedení šli Osečtí po půlhodině hry, po Cardově prodloužení otevřel skóre hlavou Kroupa. V 60. minutě pak po autu Carda zvýšil z otočky a o dvě minuty později po kolmici šel sám na branku Říský a s přehledem dal na 3:0.

"Přestože Písečtí byli běhaví a fotbaloví, ukázala se naše herní zkušenost. Rozdíl ve hře byl znát," konstatoval trenér Jaroslav Voříšek.

Hosté se dočkali snížení v 80. minutě po křížné střele. "Měli jsme i několik dalších gólovek, ty jsme ale nevyužili," dodal kouč.

Čtyři vítězství v přípravě Jaroslava Voříška samozřejmě těší, ale nepřeceňuje je. "Důležité zápasy o body začínají až teď. Všechny ty výhry jsou však povzbudivé, hráči určitě získali sebevědomí, i když tým opět nebyl kompletní. Ovšem až soutěž ukáže, jak na tom jsme."

Dobře se prezentoval především nově příchozí útočník Jakub Říský, který skóroval v každém utkání. Celkem nastřílel šest branek.

"Takového hráče jsme potřebovali a jsem rád, že jsme ho získali. Doufám, že se Jakub ještě bude zlepšovat. V každém zápase dal gól, to o něčem svědčí. Ale opět je třeba zmínit, že až samotná soutěž ukáže, tam budou jeho góly potřeba a důležité," zdůraznil trenér.

V premiéře nové sezony krajského přeboru v sobotu Osek hostí od 17 hodin Ševětín. "Postrádat asi budeme jen Jirku Balouška, ten má zdravotní potíže, jinak bychom měli být kompletní," zmínil Jaroslav Voříšek.

S přípravou byl celkově spokojený, zápasy se vydařily, podmínky pro trénování byly doma ideální. Herně je kouč přesvědčen, že se mužstvo zlepšilo. A věří, že to prokáže i v soutěži.

Sestava: Chaluš (46. Lízal) - Kuneš (46. Tomášek), Krejčí, Carda (60. Sýkora), J. Hoch - Kroupa, Brož (65. Roubin), Blažečka, Hosnedl - Říský, P. Baloušek.

Autor: Miloš Vrátný

Vyhledávání

Kontakt

TJ Osek Osek č.p.115
38601 Osek
731009290
 

Příští utkání

 

Muži "A"


 

 

Muži "B"


 

 

  

Dorost