FK Protivín - TJ Osek 2:0 (1:0)

06.09.2016 17:34

 Branky: 19. Prášil, 68. Moravec.

Rozhodčí: Tupý - Hanes, Macko.

Delegát: Řezáč ŽK: 1:3.

Diváků: 250.

Sestavy:

Protivín: Hanus - Zach, Mikulenka, Brož (63. J.Vojta), Ruczkowski -  Rothbauer, R. Vojta, Prášil,  Z. Vorel   - J. Vorel (89. Fiala), Moravec.

Osek: Chaluš - Krejčí, Maroušek (84. Hřebíček), Blažečka, Brabec - Tomášek, Brož, Hanák, Kroupa, Hosnedl - Novák (70. Čapek).

Nejlepší hráči: Rothbauer - Blažečka, Brabec

Protivín: Domácí měli výborný vstup do utkání, během dvaceti minut měl tři dobré příležitosti po velmi pěkných kombinačních akcích, z nichž ta poslední skončila vedoucí brankou Prášila. Potom tempo postupně uvadalo a hosté se jednoduchou hrou s dlouhými nakopávanými míči dostávali před branku domácích. Ti byli rádi, že svůj jednogólový náskok do poločasu udrželi. Podobný průběh měla i první půlhodina druhého poločasu, jen s tím rozdílem, že hosté se do žádné větší šance nedostali.

První povedená rychlá kombinace Protivínských po přestávce skončila brankou Moravce, která nakonec celý zápas rozhodla - 2:0. Domácí se uklidnili, předvedli ještě několik hezkých akcí, které ovšem už do brankového konce nedotáhli. Hosté bojovali až do konce, ale domácí jim nic nedovolili. Stínem utkání byla dvě krvavá zranění v obličeji, po nichž museli domácí Brož a hostující Maroušek ze zápasu odstoupit.

Ve 3. min. J. Vorel po krásné kombinaci po pravé straně ve skluzu přestřelil prázdnou branku. O deset minut později Rothbauerovi nejdříve v náběhu míč před brankářem odskočil, znovu ho vybojoval a vrátil před branku. Střelu Z. Vorla potom zblokovali obránci a Chaluš na čáře chytil.

V 19. min. další pěkná kombinace z pravé strany už skončila brankou. Prášil naběhl na centr J. Vorla a hlavou nedal gólmanovi šanci - 1:0. Ve 25. min. domácí obrana ustupovala před Čapkem. Ten od brankové čáry prudkou přihrávkou hledal své nabíhající spoluhráče před brankou, Brož na poslední chvíli odkopával.

Deset minut před koncem prvního poločasu přišel další nebezpečný centr hostů, tentokrát zprava. Naštěstí pro domácí na něj žádný z hostujících útočníků nedosáhl a Zach uklízel na roh. Poté přišla největší šance hostů po následném rohu. Zcela osamocený hráč míč před poloprázdnou brankou špatně trefil a následoval závar, který domácí uhasili s vypětím všech sil.

V 61. min. po chybě hostujícího obránce Rothbauer posílal přihrávku před branku, kterou stoper zblokoval na tyč, a před dobíhajícím J. Vorlem zachraňoval Chaluš. V 68. min. si domácí konečně dostali do vydařené kombinace ve druhém poločase. Z. Vorel, Moravec a Prášil přesně zakombinovali,  agilní Rothbauer si naběhl na křídlo a jeho prudkou přihrávku uklidil na přední tyči Moravec do sítě.


Zhodnocení utkání trenérem Voříškem: Sebevědomí domácí byli od začátku aktivní a gól v 17. min byl vyústěním jejich snahy. Tento moment fotbalově probudil a nakopl naše prořídlé stavy a do konce poločasu si vytvořili několik slibných příležitostí, ale k dorážkám na malém vápně chyběl pověstný krůček nebo lepší orientace. Po obrátce zahodil svoji šanci Hanák, kterého vysunul jeho spoluhráč z dorostu Brabec. Ve snaze utkání srovnat jsme hru více otevřeli a jak už to bývá, zkušení domácí po učebnicové akci dali tečku utkání a zaslouženě zvítězili. Přes prohru jsme podali solidní výkon. Nejlepší hráči - Blažečka, Brabec

Trenér Protivína Juraj Kobetič: "Výborný vstup do utkání, kdy jsme byli aktívní a nebezpeční, plný pohybu a přesných přihrávek nám přinesl brankové příležitosti a po zásluze vedení v utkání. Obraz hry se však pak změnil. Nebyli jsme důslední a šetřili kroky. Soupeř se jednoduchými nákopy dostával do naší obrany a se štěstím jsme uhájili čisté poločasové konto. Ve druhém poločase se nám již nepovedlo nakopnout výkon, až na hodně povedenou kombinaci, po které narostlo naše vedení. Do konce jsme drželi na uzdě snahu hostů a po bojovném závěru utkání uhájili první domácí vítězství."

Vyhledávání

Kontakt

TJ Osek Osek č.p.115
38601 Osek
731009290
 

Příští utkání

 

Muži "A"


 

 

Muži "B"


 

 

  

Dorost