Jiskra Třeboň - TJ Osek 5:0 (2:0)

04.10.2016 08:40

Branky: 25. a 80. Divoký, 30. a 64. Holzepl, 47. D. Kodras. Rozhodčí: Krauskopf Jiří - Reitinger Jiří, Mach Jan. Delegát: Makovička Milan. ŽK: 0:1 (Chaluš). Diváků: 200.

Třeboň: J. Skála - Matoušek (67. Kolafa), Kido, Cahyna, Průcha (76. Malický) - Divoký, Lonsmín, Fr. Benhák, D. Kodras - Holzepl, Franěk. Trenér Zdeněk Procházka.

Osek: Chaluš - Čapek, Carda, Krejčí, Brož (60. Hájek) - Hosnedl, Maroušek, Spišský, Hoch (81. Lízal) - Kroupa, Říský. Trenér Jaroslav Voříšek.

Nejlepší hráči: Holzepl, Cahyna, J. Skála - HochDohrávaný zápas 8. kola KP měl jednoznačný průběh. Osek, kterému to letos venku vůbec nejde, hrál v Třeboni druhé housle a nakonec odjel s pětibrankovým přídělem. První výhru na vlastním hřišti domácím vystřelili dvougóloví Divoký s Holzeplem. K těm se přidal Dominik Kodras a od jeho branky ze 47. minuty prakticky nebylo co řešit.


  Třeboni to před vlastními fanoušky nejde. Z dosavadních čtyř domácích zápasů nedokázal tým Zdeňka Procházky ani jednou vyhrát a vstřelil jen jedinou branku. Kdy jindy tuhle špatnou bilanci prolomit, než proti týmu s nejhorším útokem, který navíc vstřebává středeční debakl 5:0 od Želče. Do lázeňského města přijel Osek a rozhodně nebyl favoritem střetnutí.

A konečný stav 5:0 taky odpovídá rozložení sil na trávníku. Tedy kromě prvních dvaceti minut, kdy si Třeboň nebyla schopná kloudně přihrát na tři metry a kupila nepochopitelné chyby v rozehrávce. Jenže Osek toho nedokázal využít, jediným, kdo se nějakým způsobem zapojoval do ofenzivní činnosti, byl Hoch, ale při brejkových situacích neměl prakticky žádnou podporu.

Góly tak padaly pouze do Chalušovy sítě. Hned z druhé třeboňské střely na bránu udeřilo. Mladík Jiří Divoký si našel odražený balón a hlavou otevřel skóre utkání - 1:0.

Hned o pět minut později si odražený míč našel tentokrát Holzepl a z hranice velkého čtverce trefil přesně. Poločasový výsledek 2:0 a především bídná hra hostujícího celku dávala tušit, že zápas je po prvních pětačtyřiceti minutách prakticky rozhodnutý.

Třeboni navíc vyšel nástup do druhé půle. Dominik Kodras si zpracoval míč a střelou podél brankáře zvýšil už na 3:0. Osek působil v téhle fázi až odevzdaně, jediná alespoň částečná hrozba přicházela po rohových kopech a vyhraných hlavičkách vysokého forvarda Martina Kroupy. Jinak domácí Jakub Skála zasahovat nemusel.

To vlastně na druhé straně Chaluš taky ne, osecký gólman spíš lovil míče ze sítě. Počtvrté v 64. minutě po druhém Holzeplově zásahu.

Do gólových statistik se mohl zapsat i mladý Martin Průcha, jenže místo toho, aby u tyče jednoduše dorazil Benhákovu střelu, tak se mu od nohy odrazila úplně opačným směrem.

Třeboň se ale přece jenom ještě jednou trefila. Divokého druhý gól z 80. minuty znamenal nejen debakl pro Osek, ale taky fakt, že Třeboň doma tentokrát za jediný zápas stihla dát pětkrát tolik branek, než za předešlá čtyři utkání dohromady.


Zdeněk Procházka, trenér Třeboně: "Na závěr anglického týdne jsme chtěli poprvé v domácím prostředí zvítězit. V úvodu utkání naši snahu brzdilo mnoho nepřesností, nervozita a kazili jsme i jednoduché míče. Uklidnění přinesly naše dvě branky během pěti minut. O přestávce jsme hráče upozorňovali na to, že soupeř se pokusí výsledek zkorigovat. Avšak šanci nedostal - náš třetí gól ve 47. minutě rozhodl definitivně o výsledku a pak už to byla pouze otázka skóre."


Jaroslav Voříšek, trenér Oseku: "Je to pro nás takový seriál na pokračování - nářez z venku. S kvalitním soupeřem se prostě musí projevit větší srdce, nasazení, odvaha a vůle. S chutí hrajícími domácími jsme drželi krok do 25. minuty, pak jsme individuálními chybami fotbalovějšímu týmu darovali snadno získané vítězství."Vyhledávání

Kontakt

TJ Osek Osek č.p.115
38601 Osek
731009290
 

Příští utkání

 

Muži "A"


 

 

Muži "B"


 

 

  

Dorost