SK Otava Katovice - TJ Osek 1:1 (0:0)

23.05.2016 11:40

Branky: 49. Repa – 65. Kroupa. Rozhodčí: Reisner - Vican, Dunovský. Delegát: Fr. Šafránek. ŽK:6:4 (Cibulka, Vosecký, Hovorka, Krejsa, Repa, Hajdušek – Krejčí, Mrkvička, Schánělec, Carda). Diváků:328.

Katovice: Švehla - Horejš, Hajdušek, Blatský, Černý – Miklas (80. Funda), Cibulka (90. Koutský), Repa, Rejšek (70. Hovorka) – Krejsa, Náhlík (60. Krýsl). Trenér Roman Malý.

Osek: Hřebejk – Baloušek, Krejčí, Carda, Hoch (68. Maroušek) – Blažečka, Kroupa, Schánělec, Hosnedl – Mrkvička, Uher. Trenér Jaroslav Voříšek.

Nejlepší hráči: Náhlík, Repa, Cibulka, Švehla - Carda, Mrkvička, Kroupa, Schánělec

Katovice v minulém kole přišly v Písku v závěrečných minutách o tři body. Pokud by se jim něco podobného stalo i tentokrát, už by s Jankovem nedokázaly soupeřit o vítězství v soutěži. Do Katovic navíc přijel silný Osek, který si naposledy poradil s Veselím a bojuje o třetí pozici v tabulce.

Katovice měly v první půli navrch, spíš než o stoprocentních šancích se ale spíš dá mluvit o náznacích příležitostí, které si družina kouče Malého vytvořila. Osek s údernou dvojicí Mrkvička, Uher hrozil především z brejků. Obrovskou tutovku spálil druhý jmenovaný. Samostatný únik, kdy Uher už dokonce obešel i gólmana Švehlu, zakončil jen nepřesnou střelou mimo úplně prázdnou branku.

Domácí začali stejně jako první poločas kvalitně, ve 49. minutě byli za svou fotbalovost odměněni vedoucím gólem Repy, který střelou k tyči zakončil akci s Náhlíkem – 1:0. Pak ale Katovicím došla šťáva a Osek se dostal do hry. Vyrovnání přišlo v 65. minutě. Carda hlavičkoval po rohovém kopu k brankářovi, jeho střelu tečoval Kroupa a hrálo se od znovu – 1:1. Vítězný gól měl v poslední minutě na noze Mrkvička. Výstavní střelou z otočky ale jen o kousek netrefil šibenici, a tak se soupeři v derby rozešli smírně.

Zhodnocení utkání trenérem:

Utkání v Katovicích neslo znaky klasického derby. Divácká kulisa, otevřený fotbal, množství osobních soubojů. Domácí dirigovaní šikovným Repou, výšková převaha v útočné i obranné činnosti a nespočet nebezpečných centrů do naší šestnáctky. Po jednom z nich hlavou orazítkovali břevno, později jen těsně přestřelili z malého vápna. Po deseti minutách jsme se i my osmělili a naše brejky udržovaly pozornost katovické obrany. Největší šanci první půle zahodil ve 13. min Uher, když po kličce na Švehlu netrefil prázdnou bránu. Hned po obrátce se zleva uvolnil přes dva hráče Repa a trefil přesně k tyči – 1:0. V 59. min po rohovém kopu srovnal Kroupa. Povzbuzeni gólem jsme si v závěrečné čtvrthodině vytvořili několik slibných příležitostí, ale Kroupa ani Uher neuspěli. Po ideální kolmici Schánělce vychytal Švehla nájezd Hosnedla a když v závěru lob Mrkvičky z otočky jen těsně přeletěl, skončilo očekávané derby asi spravedlivou remízou.