TJ Osek - FC Písek B 0:0

31.08.2016 09:07

Rozhodčí: Polák - Kotalík, Vychodil, Luděk Haviar. ŽK: 2:1 (Kroupa, Kuneš – Hrachovec).

TJ Osek: Chaluš - Krejčí, Brož, Kuneš, Maroušek, Mráz, Hosnedl, Blažečka, Baloušek (16. Ježek), Říský (37. Diviš), Kroupa.

FC Písek B: Jevčák - Velek, Pichlík, Uhlík, Hudák, Hrachovec, Zborník, Říha (71. Fürbach), Růžička, Keclík, Zušťák.

Týmy Písku a Oseka navázaly na tradici z uplynulé sezony. Oba souboje v ročníku 2015/2016 skončily nerozhodně, a stejně tak tomu bylo i v rámci 3. kola Ondrášovka krajského přeboru 2016/2017. Pravda, šancí na změnu tradice bylo k vidění několik, ale ani jedna z nich neskončila úspěchem.

Naše sestava už tradičně nekompletní, kdy ke zraněnému Hochovi přibyl ještě stoper Carda. Navíc v průběhu prvního poločasu díky zdravotním potížím museli střídat Petr Baloušek a Jakub Říský. Písečtí mladíci řízení zkušenými Pichlíkem  a Zušťákem se ukázali v dobrém světle. Jejich výškovou převahu hlavně při standardních situacích jsme dokázali eliminovat. Vyložené gólové šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Hlavička matadora Zušťáka skončila  v 76. min těsně vedle, na druhé straně netrefil v dobré pozici z levé strany Ježek a v 81. min Brož hlavičkoval po rohu z malého vápna pouze nad.. Takže měření sil skončilo už poněkolikáté asi spravedlivou remízou.

Jaroslav Voříšek, T J Osek

Z tisku:

Domácí opět měli problémy se sestavou. Kromě absentérů Cardy a Jana Hocha přibyla v první půli nucená střídání pro zdravotní potíže Petra Balouška a Říského. Tedy dvou hlavních ofenzivních es. „K ideálu máme teď hodně daleko," řekl trenér Jaroslav Voříšek.Utkání bylo vyrovnané, většinu času se hrálo mezi vápny. První půle větší šance nenabídla. „Dokázali jsme eliminovat výškovou převahu hostů při standardkách, velké šance přišly až ve druhé půli," zmínil kouč.V 76. minutě měli Písečtí k dispozici přímý volný kop, po kterém kanonýr Zušťák dal hlavou vedle. „Byla to situace, ve které se málokdy mýlí," zdůraznil Voříšek.Domácí měli největší šanci v 81. minutě, Brož se z malého vápna trefil nad. Remíza byla podle trenéra spravedlivá. „Za situace, ve které jsme byli, jsme za bod asi spokojení."Co se týče střídajících hráčů, Baloušek odstoupil pro problémy s kolenem, Říský se zády. „Oba raději vystřídali, nešlo to. Doufám, že to nebude nic vážného a dají se brzy dohromady," uzavřel Jaroslav Voříšek.

Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/fotbal_region/osek-nucene-stridal-bod-s-piskem-b-nakonec-bral-20160830.html

Co napsali o zápase hosté:

Úvod utkání přinesl několik zajímavých situací na obou stranách hřiště. Nadějnou pozici připravil v končící 6. minutě Jan Zušťák Pavlu Keclíkovi, když na něj sklepl centrovaný míč. Ale hostující střelec mířil z hranice pokutového území doprostřed osecké branky. O tři minuty později hřmělo okolo vápna Písku. Míč se několikrát nebezpečně odrážel k domácím hráčům, ale k otevření skóre bylo daleko - stejně jako při následujících dalekonosných pokusech píseckého Jana Zušťáka.

Po první čtvrthodině vymizely šance úplně. Boj o míč ve středu hřiště byl hlavní náplní prostřední pasáže první poloviny, kterou utnul až Václav Hrachovec. Z pravé strany se pokoušel individuálně probojovat do pokutového území, kde po zákroku domácí obrany padl k zemi, ale hrálo se dál.

Poté dvakrát zahrozil Osek. Především po rozehrávce přímého volného kopu a pokusu jednoho z volných domácích hráčů v šestnáctce musel být Jakub Jevčák v písecké brance pozorný, ale poradil si. Poslední slovo před přestávkou si vzal nestárnoucí Jan Zušťák. Převzal míč za hranicí pokutového území Oseka, uvolnil se a vypálil. Jeho střelu směřující do oblasti břevna musel gólman Chaluš jistit a vytlačit na roh.

Druhá polovina zápasu, který se hrál na rozpálené trávě a pod intenzivním sluncem, nabídla ještě méně příležitostí, přesto mohly padat góly. O vzruch se nejprve postarali oba gólmani. Jakub Jevčák trefil v 54. minutě odkopem blízko stojícího soupeře a mohlo být zle, míč se však odrazil pro Písecké šťastně. O chvíli později měl starosti Jiří Chaluš, kterého zaměstnal nevinný nákop hostí hledající si po odskoku cestu do šibenice jeho branky.

V 66. minutě se po neúspěšném zákroku Petra Velka řítil na Jevčáka po levém křídle osecký Věroslav Ježek. Dostal se až k bráně, ale hostující gólman svůj tým podržel. Ještě po jedné možnosti na každé straně viděli přítomní diváci. V 77. minutě měl na hlavě vedoucí gól Jan Zušťák, ale Hrachovcem rozehranou standardku nasměroval zcela osamocen mimo tři tyče. Když v podobné příležitosti selhal o pět minut později také domácí Josef Brož, skončil duel spravedlivou remízou.

www.facebook.com/JihoceskyFotbal/photos/?tab=album&album_id=1085301651551664