TJ Osek - Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 4:0 (2:0)

17.05.2016 10:24


Branky: 14. Mrkvička, 19. a 82. Uher, 85. Blažečka. Rozhodčí: Macko - Peterka, Koranda. ŽK: 2:1 (Schánělec, Mrkvička - Fischer). Diváků: 116.

Osek: Hřebejk – Baloušek, Krejčí (88. Brabec), Carda, Hoch – Blažečka, Mráz (77. Hanák), Schánělec, Hosnedl (85. Lízal) – Mrkvička (83. Kroupa), Uher. Trenér Jaroslav Voříšek.

Veselí: Hejl – Fischer (90. Karták), Kotyza, Šachl, Fukal (63. T. Hruška) – Doležal, Jindřich Lukáš, Nuhlíček, A. Hruška (67. Švehla) – Fichtner, Daněk (70. Hájek). Trenér Václav Kotyza.

Nejlepší hráči: Uher, Schánělec, celý tým - ???

Osek byl před utkáním s předposledním Veselí brán za jasného favorita, otázkou ale bylo, jak se mužstvo Jaroslava Voříška dokáže vyrovnat s debaklem, který schytalo v Soběslavi. A hned na úvod můžeme říct, že týden stará porážka 6:0 na domácích žádné výraznější stopy nezanechala. Osek se hlavně ve druhé půli prezentoval pěknou kombinační hrou a se soupeřem ze spodních pater tabulky si nedělal problém.

Hotovo bylo prakticky už za dvacet minut. Nejprve se ve 14. minutě prosadil kanonýr Václav Mrkvičkalobem přes gólmana Hejla z nějakých pětadvaceti metrů – 1:0. Pět minut nato to zalepilo i druhému oseckému forvardovi Uhrovi a bylo to 2:0.

Veselí směrem dopředu nehrozilo, alespoň stupeň bdělosti musel domácí brankář Hřebejk vyhlásit snad jen při standardních situacích. Zato Osek měl chuť dávat branky. Po změně stran přidal ještě dvě. V 82. minutě zasadil další úder znovu Uher, který zužitkoval pěkné zatažení Blažečky – 3:0. Poté skóroval i sám domácí záložník, jehož spoluhráč uvolnil příkladnou kolmicí a lobem přes Hejla uzavřel skóre na bezproblémových 4:0.

Zhodnocení utkání trenérem Voříškem:

Odčiněný debakl

V utkání s předposledním Veselí se povedlo napravit pošramocenou reputaci z utkání v Soběslavi. Od úvodního hvizdu bylo jasně vidět, kdo je na hřišti pánem. Ve 2. min trefil Mrkvička zblízka pouze obránce, o chvíli později jen těsně minul Blažečka po rozehrané standardní situaci. Ve 14. min využil nepřesného odkopu gólmana Mrkvička a chytře z první ze 30 m otevřel skóre. Za 4 min posunul Schánělec na Mrkvičku, který zatáhl míč zprava a ideálně předložil Uhrovi - 2:0. Kolem 60. min vrcholil náš tlak, ale chyběla buď přesnější finálovka nebo jako v případě samostatné akce Uhra z levé strany stála dělovce v cestě do sítě tyč. V závěru nakonec zužitkoval Blažečkův centr Uher a tečku utkání dal kapitán Blažečka, který prudkým lobem upravil na 4:0. A teď nezbývá, než se těšit na derby v Katovicích.

  

Vyhledávání

Kontakt

TJ Osek Osek č.p.115
38601 Osek
731009290
 

Příští utkání

 

Muži "A"


 

 

Muži "B"


 

 

  

Dorost