TJ Osek - SK Ševětín 1:0 (1:0)

14.08.2016 19:39

 

Branky: 45.(+1) Carda.

Rozhodčí: Reitinger - Benedikt, Polák.

Delegát: Řezáč.

ŽK: 1:1 (Hoch - Hindy).

Diváků: 90.

 

Osek: Chaluš - Hoch (89. Hromek), Carda, Krejčí, Maroušek - Brož, Blažečka, Mráz, Hosnedl - Říský (90. Roubin), Baloušek (84. Kroupa). Trenér Jaroslav Voříšek.

 

Ševětín: Černý - Bohoněk, Mohamed, Hanousek, Havlíček - P. Novotný, Klapuš (67. Švejda), Kupec, Suchan (82. Vokurka) - Hindy, R. Novotný. Trenér Jiří Orlíček.

 

Nejlepší hráči: Hoch, celý tým - Klapuš, Kupec

 

V Ševětíně se na roli nováčka přeboru těšili. Jenže hned zkraje musí hostující kouč Jiří Orlíček řešit absenci hned několika zraněných hráčů. Před úvodním hvizdem se tak čekalo, že Osek by si měl i vzhledem k okolnostem a zkušenostem z předešlých ročníků první domácí střetnutí pohlídat.

Jenže to neměl vůbec jednoduché. "Nakonec jsou to pro nás hodně důležité body s vyspělým soupeřem a ještě důležitější vstup do sezóny," komentoval výhru 1:0 osecký lodivod Jaroslav Voříšek. Jeho mužstvo působilo zpočátku zápasu nervózně, vázla kombinace. Přesto se Osek dostal v 19. minutě do velké šance, Říský ale přestřelil. Pouze do gólmana Černého potom mířil ve 42. minutě Brož. Spásu přinesl favoritovi v nastavení první půle Martin Carda, který si po Blažečkově rohu naběhl na zadní tyč a uklidil balón do sítě - 1:0.

Jakub Říský dostal v 85. minutě šanci na reparát, od poloviny hřiště běžel sám na ševětínského brankáře, ale nedokázal se prosadit ani tentokrát. Z následné příležitosti hostí oseckému publiku zatrnulo. Ševětín měl krátce před koncem utkání jedinečnou šanci srovnat krok po úniku a centru R. Novotného, jenže Havlíček napálil z jasné pozice pouze padajícího Chaluše a míč letící do sítě vykopával Hoch z prázdné brány. Osek si tak tři body pohlídal, ale Ševětín se ukázal ve velmi dobrém světle.

 

Zhodnocení trenérem Voříškem:

Na úvod sezóny je pro nás výhra velice důležitá. Nováček soutěže se ukázal jako zkušený a vyzrálý tým. Na rozdíl od přípravných utkání jsme se nemohli dostat do hry, chyběla mezihra a působili jsme nervózním dojmem. Přesto jsme si postupem času vytvořili příležitosti. V 19. min se neujala Říského dělovka, Brožův pokus z pravé strany zlikvidoval hostující gólman. Ve 45. min se po Blažečkově rohu konečně trefil hlavou Carda. Klid do našich řad mohl pět minut před koncem vnést Říský, ale opět trefil jen gólmana. Vzápětí netrefil po Kroupově centru Hosnedl hlavou. Těsně před koncem zahodili hosté stoprocentní šanci, kdy po zákroku Chaluše ještě z brankové čáry vykopával Hoch.
Krejčí - Černý

 

Vyhledávání

Kontakt

TJ Osek Osek č.p.115
38601 Osek
731009290
 

Příští utkání

 

Muži "A"


 

 

Muži "B"


 

 

  

Dorost