O nás

Tělovýchovná jednota Osek byla založena léta Páně 1960. Mezi zakladateli klubu byli například p. Baloušek Josef, p. Smolík Josef, p. Diviš Josef, p. Mála Eduard z Malé Turné, p. Koubovský Stanislav, p. Švihovec Jaroslav z Radomyšle, p. Čapek Bohumil z Chrašťovic, p. Nepodal Josef, p. Flandera Alois, p. Mrkvička Stanislav, p. Oroš Milda. Prvním předsedou oddílu byl zvolen p. Šavěra.

Začal se tehdy hrát okresní přebor. Dlouhá léta se sváděly boje v této soutěži. Nastoupilo se proti borcům za Sedlice, Blatné, Strakonic, Dražejova, Katovic, Střelských Hoštic a dalším.

V roce 1965 se dosáhlo velikého úspěchu, když se vyhrál okresní přebor bojovalo se o postup do I. A třídy, protože tehdy ještě I.B třídy neexistovaly. V kvalifikaci o postup se bohužel neuspělo. Muselo se tedy bojovat dál v okrese.
Náš klub dostal od roku 1965 nového ředitele. Předsedou byl jednohlasně zvolen p. Charvát Miloš, zaměstnanec JZD Osek. „Byla mu dána důvěra šéfovat oddílu TJ RH Osek.“ psal dobový tisk o změně ve vedení našeho klubu.
Prvního postupu do vyšší soutěže jsme se dočkali v roce 1970. Z dvaadvaceti zápasů se vybojovalo 15 vítězství, 3 remízy a pouze 4x jsme zůstali na štítě. Jedním z rozhodujících utkání byla výhra nad Libějovicemi 2:1 (branky dávali Lískovec a Hanzlík z penalty). Na podzim se začala hrát I. A třída. Sestava našeho družstva byla následující: Josef Ráž, Zdeněk Baloušek, Josef Vápeník, Jaroslav Přib, Jaroslav Švihovec, Miroslav Hanzlík, Bohuslav Čapek, Stanislav Koubovský, Jiří Baloušek, Karel Řezanka, Ladislav Lískovec, Lojza Poklop.

Na podzim v roce 1973 byl založen „B“ tým. 25. srpna téhož roku byl sehrán první přátelský zápas se Sokolem Katovice „B“. Mezi hráči týmu byli například: Mulač Jiří, Černý Tonda, Šípek Jarda, Diviš Karel, Novák Karel, Jůzek Petr, Jícha Jaroslav. Trenéry se stali p. Vonášek Josef a p. Jůzek Petr.

Dalším důležitým datem v historii našeho klubu je 23. červen 1979. Tohoto dne bylo slavnostně otevřeno sportovní zařízení TJ. V historii bojů na fotbalových trávnících klub několikrát postoupil i sestoupil. „B“ tým se rozpadl, aby mohl opět v sezoně 2001-2002 bojovat na okresních trávnících.

Naše áčko poslední roky hraje nejvyšší krajskou soutěž. V sezoně 2014/2015 dokonce skončilo na druhém místě s možností postupu do divize. Naše „B“ mužstvo dokonce postoupilo až do druhé nejvyšší krajské soutěže I. A třídy. Po několika letech působení v krajských soutěžích se naše béčko přesunulo zpět do okresu a hraje znovu okresní přebor.
Momentálně máme tři mládežnická družstva. Starší žáci i starší a mladší přípravka jsou účastníky okresního přeboru.