Osek vyhrál derby, ukončil tak šestizápasovou vítěznou šňůru Katovic

25.10.2017 06:59

TJ Osek – SK Otava Katovice 2:1 (0:0)

Branky: 64. Říský, 81. Hosnedl - 62. Miklas. Rozhodčí: Lovětínský – Vican, Klátil. ŽK: 1:1 (Kuneš – Horejš). Přihlíželo 380 diváků.

Sestava Oseku: Hulínko – Baloušek, Krejčí, Kroupa, Kuneš – Hosnedl, Brož, Hoch (73. Hájek), Benda (89. Lízal) – Říský, Carda (80. Brabec).

Sestava Katovic: Švehla – Horejš, Hajdušek, Schánělec, Rejšek – Miklas, Kagui, Cibulka, Repa – Blatský, Požárek (46. Váchal).

 

První poločas se odehrával za převahy hostů. Ti drželi míč, byli aktivnější a dostávali se i více do zakončení - jenže domácí defenziva fungovala spolehlivě. Brankář Hulínko neměl až tolik příliš práce (jeho protějšek Švehla ještě méně), hodně katovických pokusů šlo mimo. K vidění byl spíš fotbal plný soubojů.
Tento obraz hry chvíli pokračoval i po změně stran, ale postupně se změnil a duel nabídl zajímavou podívanou. V 50. minutě se za vápnem napřáhl hostující Rejšek, brankář Hulínko jeho parádní pokus vyškrábl na břevno, a síť z dorážky rozvlnil Libor Blatský. Jenže stál v ofsajdu a gól tedy neplatil.
Čtyři minuty nato pálil osecký Říský z otočky, ale byl z toho jen roh. V 60. minutě hostující brankář Švehla včasným vyběhnutím mimo vápno zamezil rodícímu se brejku soupeře. Se spoluhráči se radoval v 62. minutě, kdy po individuální akci, které předcházel parádní ťukec, přesně za vápnem vystřelil Miklas a míč skončil v brance, když se ještě otřel o tyč.
Domácí ale reagovali vzápětí, hned v 64. minutě zakončil rychlou akci Říský – 1:1. Oba týmy se snažily dál útočit, ale bez efektu. Zápas směřoval k remíze, když v 82. minutě dostal míč na kopačky domácí Hosnedl, připravil si ho na střelu a parádně z dvaceti metrů strhl vítězství na stranu Oseckých.

Hodnocení:

Výsledek derby rozhodlo několik důležitých momentů. V prvním poločase aktivnější hosté, kteří měli více ze hry, neproměnili několik slibných příležitostí a nebyli úspěšní ani po standardních situacích. Díky "osobnímu strážci" Brožovi se do hry prakticky vůbec nedostal dirigent Katovic Repa. Vše podstatné se událo v poslední půlhodině. Nejprve Hosnedl sám trefil pouze Švehlovy nohy, za dvě minuty se předvedl výborně hrající Miklas. Prošel středem hřiště a skvěle zakončil. Na inkasovaný gól naštěstí přišla rychlá odpověď. Říský si narazil s Hosnedlem a podle vzoru Thierry Henryho střelou na zadní tyč vyrovnal. Závěrečná desetiminutovka přinesla otevřený fotbal a když v 81. min svým typickým zakončením strhl vítězství Oseka na svoji stranu Hosnedl, mohli jsme se ze zisku tří bodů radovat. Derby provázela slušná divácká kulisa.


Jaroslav Voříšek, TJ Osek

autor: strakonicky.denik.cz

 

autor:Zdroj: https://strakonicky.denik.cz/fotbal_region/osek-vyhral-derby-ukoncil-tak-sestizapasovou-viteznou-snuru-katovic-20171021.html

Vyhledávání

Kontakt

TJ Osek Osek č.p.115
38601 Osek
731009290
 

Příští utkání

 

Muži "A"

 

 

 

Muži "B"

 

 

 

  

Dorost